5.10.2020

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Zapraszamy na szkolenie terenowe pt. „Naturalne procesy przebiegające w lasach OPN”.  Szkolenie poprowadzi Jakub Baran z OPN.

Spotkanie 17 października 2020 (sobota) godzina 10:00 pod Willą PTTK Zosia, skąd wyruszymy w teren (Dolina Sąspowska).

W przypadku złej pogody też idziemy, w związku z sytuacją epidemiczną nie planujemy wykładów w sali. Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Zgłoszenia prosimy wysyłać mailem na adres:  bort.ojcow.pttk@gmail.com , ilość miejsc ograniczona!

Opłata za udziału w szkoleniu:

• dla członków PTTK z opłaconą składką 20 zł/os.
  • pozostali uczestnicy – 40 zł/os

23.08.2020

Zapraszamy na szkolenie 26 sierpnia 2020 środa, godzina 17:00, Willa PTTK Zosia (wiata grillowa)

,,Niosła go Polska”, o Stanisławie Pomian-Srzednickim i jego związkach z Ojcowem opowie Agnieszki Battelli –  praprawnuczka Stanisława Pomian-Srzednickiego, oraz Pan Wojciech Bartoszek, lektor pamiętników.

Zgłoszenia prosimy wysyłać mailem na adres: bort.ojcow.pttk@gmail.com , ilość miejsc ograniczona!

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 20 zł/os.

12.03.2020

Informujemy, że szkolenie zaplanowane na dzień 21 marca 2020 z dr Michałem Wojenką zostało odwołane

Szkolenie odbędzie się w innym terminie.

23.02.2020

Zapraszamy na szkolenie 29 lutego 2020 sobota, godzina 9:00

Tym razem spotykamy się przy Jaskini Nietoperzowej w Jerzmanowicach. W  planie m.in. zwiedzanie jaskini z przewodnikiem, historia jaskini, historia wykopalisk archeologicznych, ciekawostki.

Dodatkowo poznamy też historię Jaskini Zygmunta, która od kilku miesięcy tworzy system jaskiń z jaskinią Nietoperzową.

Dla chętnych będzie możliwość zwiedzenia Jaskini Zygmunta pod opieką instruktora (jaskinia pionowa, miejscami ciasna, wskazane ubranie na przebranie).

Koszt udziału w szkoleniu: 40 zł, członkowie PTTK 20 zł

Zwiedzanie Jaskini Zygmunta: 100 zł, członkowie PTTK 50 zł

Zgłoszenia prosimy wysyłać na bort.ojcow.pttk@gmail.com do czwartku 27.02.

Ilość miejsc ograniczona.

21.02.2020

Serdecznie zapraszamy na marcowe szkolenia:

7 marca 2020 sobota – „W poszukiwaniu historycznych podstaw ojcowskiej legendy o Łokietku”, wykład poprowadzi prof. dr hab. Mieczysław Rokosz.

Spotykamy się o godzinie 9:30 w Willi PTTK Zosia, Ojców Złota Góra 4.

21 marca 2020 sobota – „Zamek w Ojcowie w świetle źródeł archeologicznych i historycznych”, wykład poprowadzi dr Michał Wojenka.

Spotykamy się o godzinie 9:00 w Hotelu pod Kazimierzem w Ojcowie.

Szkolenie odwołane!

Zgłoszenia prosimy wysyłać mailem na adres: bort.ojcow.pttk@gmail.com, ilość miejsc ograniczona.

Koszt udziału w jednym szkoleniu wynosi 40 zł/os, dla członków PTTK z opłaconą składką 20 zł/os.

31.10.2019

W imieniu Oddziału PTTK w Olkuszu zapraszamy na kurs Przewodnika turystycznego terenowego na obszar Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

14.07.2019

Zapraszamy na szkolenie terenowe/kurs pt. „Jak i po co inwentaryzować chomika europejskiego?”.

Na szkolenie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane chomikiem europejskim, jego zwyczajami i sposobem inwentaryzacji. Podczas szkolenia zdobędą Państwo wiedzę o tym jak odróżnić norę chomika od nor innych gryzoni i od kopców kreta, żyjących na polach uprawnych. Wiedzę tą będzie można wykorzystać podczas tegorocznej inwentaryzacji chomika europejskiego (płatnej – szczegóły u organizatora – Madzia Hędrzak >> FB). Do uczestnictwa w tej inwentaryzacji gorąco zapraszamy.

Szkolenie odbędzie się 17 lipca (środa) w Zesławicach k. Krakowa. Spotkanie między 17.30 a 17.50 na pętli autobusu nr 122 obok Cegielni w Zesławicach. Autobus 122 wyrusza do Zesławic z al. Przyjaźni co godzinę.

Szkolenie poprowadzi dr hab. inż Magdalena Hędrzak.

Zgłoszenia prosimy wysyłać mailem na adres: bort@ojcow.pttk.pl, ilość miejsc ograniczona (do 20 osób).

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 20 zł/os.

31.05.2019

Zapraszamy na szkolenie terenowe pt. „Roślinność kserotermiczna OPN”.

Spotkanie 14 czerwca 2019 (piątek) o godzinie 17:30 pod „Hotelem pod Kazimierzem” w Ojcowie, skąd wyruszymy w teren (Góra Koronna, Góra Okopy).

Szkolenie poprowadzi Jakub Baran z OPN.

Zgłoszenia prosimy wysyłać mailem na adres: bort@ojcow.pttk.pl, ilość miejsc ograniczona.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 30 zł/os, dla członków PTTK z opłaconą składką 20 zł/os.

13.03.2019

Zapraszamy wszystkich chętnych na wykład i szkolenie, które odbędzie się 13 kwietnia 2019 (sobota) o godzinie 9:00 w Willi PTTK „Zosia” (Ojców Złota Góra 4).

Szkolenie w terenie pt. „Flora wiosenna OPN” poprowadzi Jakub Baran z OPN.

Wykład pt. „Średniowiecze jury ojcowskiej w świetle najnowszych badań archeologicznych” poprowadzi dr Michał Wojenka z UJ.

Spotykamy się w „Zosi” o 9:00, na początek ruszamy w teren „na rośliny”, po spacerze około 12:00 wykład z archeologii w „Zosi”. W przypadku dużej liczby chętnych będzie podział na dwie grupy, grupa 1 idzie w teren, grupa 2 ma w tym czasie archeologię, około 12:00 zmiana.

13.03.2019

PTTK Oddział w Ojcowie zaprasza na wykład pt. „Ochrona przyrody w skali krajobrazu„, który poprowadzi dr Katarzyna Śnigórska, z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Wykład odbędzie się 2 kwietnia 2019 (wtorek) o godzinie 19:00 w Willi PTTK „Zosia” (Ojców Złota Góra 4).

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 20 zł/os, dla członków PTTK z opłaconą składką 10 zł/os.

05.03.2019

Zapraszamy wszystkich chętnych na szkolenie pt. „Pierwsza pomoc przedmedyczna„, które odbędzie się 12 marca 2019 (wtorek) o godzinie 19:00 w Willi PTTK „Zosia” (Ojców Złota Góra 4).

Szkolenie poprowadzą Krzysztof Kosałka oraz Michał Tylek.

04.02.2019

Zapraszamy wszystkich chętnych na szkolenie pt. „Zbiorowiska leśne Ojcowskiego Parku Narodowego”, które odbędzie się w dniu 26.02.2019 (wtorek) o godzinie 19:00 w Willi PTTK „Zosia” (Ojców Złota Góra 4).

Wykład poprowadzi Jakub Baran.