31.10.2019

W imieniu Oddziału PTTK w Olkuszu zapraszamy na kurs Przewodnika turystycznego terenowego na obszar Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

14.07.2019

Zapraszamy na szkolenie terenowe/kurs pt. „Jak i po co inwentaryzować chomika europejskiego?”.

Na szkolenie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane chomikiem europejskim, jego zwyczajami i sposobem inwentaryzacji. Podczas szkolenia zdobędą Państwo wiedzę o tym jak odróżnić norę chomika od nor innych gryzoni i od kopców kreta, żyjących na polach uprawnych. Wiedzę tą będzie można wykorzystać podczas tegorocznej inwentaryzacji chomika europejskiego (płatnej – szczegóły u organizatora – Madzia Hędrzak >> FB). Do uczestnictwa w tej inwentaryzacji gorąco zapraszamy.

Szkolenie odbędzie się 17 lipca (środa) w Zesławicach k. Krakowa. Spotkanie między 17.30 a 17.50 na pętli autobusu nr 122 obok Cegielni w Zesławicach. Autobus 122 wyrusza do Zesławic z al. Przyjaźni co godzinę.

Szkolenie poprowadzi dr hab. inż Magdalena Hędrzak.

Zgłoszenia prosimy wysyłać mailem na adres: bort@ojcow.pttk.pl, ilość miejsc ograniczona (do 20 osób).

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 20 zł/os.

31.05.2019

Zapraszamy na szkolenie terenowe pt. „Roślinność kserotermiczna OPN”.

Spotkanie 14 czerwca 2019 (piątek) o godzinie 17:30 pod „Hotelem pod Kazimierzem” w Ojcowie, skąd wyruszymy w teren (Góra Koronna, Góra Okopy).

Szkolenie poprowadzi Jakub Baran z OPN.

Zgłoszenia prosimy wysyłać mailem na adres: bort@ojcow.pttk.pl, ilość miejsc ograniczona.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 30 zł/os, dla członków PTTK z opłaconą składką 20 zł/os.

13.03.2019

Zapraszamy wszystkich chętnych na wykład i szkolenie, które odbędzie się 13 kwietnia 2019 (sobota) o godzinie 9:00 w Willi PTTK „Zosia” (Ojców Złota Góra 4).

Szkolenie w terenie pt. „Flora wiosenna OPN” poprowadzi Jakub Baran z OPN.

Wykład pt. „Średniowiecze jury ojcowskiej w świetle najnowszych badań archeologicznych” poprowadzi dr Michał Wojenka z UJ.

Spotykamy się w „Zosi” o 9:00, na początek ruszamy w teren „na rośliny”, po spacerze około 12:00 wykład z archeologii w „Zosi”. W przypadku dużej liczby chętnych będzie podział na dwie grupy, grupa 1 idzie w teren, grupa 2 ma w tym czasie archeologię, około 12:00 zmiana.

13.03.2019

PTTK Oddział w Ojcowie zaprasza na wykład pt. „Ochrona przyrody w skali krajobrazu„, który poprowadzi dr Katarzyna Śnigórska, z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego. Wykład odbędzie się 2 kwietnia 2019 (wtorek) o godzinie 19:00 w Willi PTTK „Zosia” (Ojców Złota Góra 4).

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 20 zł/os, dla członków PTTK z opłaconą składką 10 zł/os.

05.03.2019

Zapraszamy wszystkich chętnych na szkolenie pt. „Pierwsza pomoc przedmedyczna„, które odbędzie się 12 marca 2019 (wtorek) o godzinie 19:00 w Willi PTTK „Zosia” (Ojców Złota Góra 4).

Szkolenie poprowadzą Krzysztof Kosałka oraz Michał Tylek.

04.02.2019

Zapraszamy wszystkich chętnych na szkolenie pt. „Zbiorowiska leśne Ojcowskiego Parku Narodowego”, które odbędzie się w dniu 26.02.2019 (wtorek) o godzinie 19:00 w Willi PTTK „Zosia” (Ojców Złota Góra 4).

Wykład poprowadzi Jakub Baran.