Nasi przewodnicy

Chodź z nami na wycieczkę! Odkrywaj uroki Ojcowa z przewodnikami PTTK.

Przewodnicy posiadają licencje do oprowadzania grup turystycznych po Ojcowskim Parku Narodowym oraz znajdujących się w jego granicach: Jaskini Łokietka, Jaskini Ciemnej, zamkach w Ojcowie i Pieskowej Skale. Podczas wycieczki przewodnicy przybliżają kwestie związane z ochroną przyrody w parku (w tym roślin i zwierząt), kwestie geologiczne, archeologiczne i historyczne. Sposób przekazywania informacji jest dostosowany do wieku uczestników grupy.

Na standardowej trasie wycieczki znajdują się, położone w Dolinie Prądnika, m.in.:

Zamek w Pieskowej Skale; skała Maczuga Herkulesa; ruiny zamku w Ojcowie; centrum Ojcowa z zabytkowymi willami uzdrowiskowymi z XIX wieku; skała Jonaszówka; Jaskinia Łokietka lub Jaskinia Ciemna; Wąwóz Ciasne Skałki; skały tworzące Bramę Krakowską; krasowe Źródło Miłości, stanowiska z Brzozą Ojcowską.

Obiekty turystyczne płatne:

Zamek w Pieskowej Skale (zwiedzanie dziedzińca zewnętrznego, wewnętrznego i wnętrz zamku); ruiny zamku kazimierzowskiego w Ojcowie; Jaskinie Łokietka i Ciemna, Ekspozycja Przyrodnicza.

  • grupy do 50 osób

  • czas wycieczki to ok. 5-7 godzin (czas uzależniony od ilości zwiedzanych obiektów na trasie wycieczki)

  • koszt zakupu biletów wstępu do obiektów turystycznych oraz zakup biletu parkingowego po stronie grupy

  • trasa wycieczki i zwiedzane obiekty turystyczne do ustalenia indywidualnie z przewodnikiem co najmniej 1 dzień przed dniem wycieczki

Zapraszamy do kontaktu z nami.